Fotovoltické zdroje - ProfiOKNO SK 
  • Strešné okná

ProfiOKNO SK, s.r.o. - Vojtecha Spanyola 37, 010 01 Žilina, (bývalá Magnólia) mobil: 0917 596 983, e-mail: zilina@profioknosk.eu

Úvod > Zelená energia > Fotovoltické zdroje

Fotovoltické zdroje

fotovoltické zdrojeSlnko je nekonečnou zásobárňou energie, ktorá je zadarmo a zároveň je jediným zdrojom pre výrobu elektrickej energie pomocou fotovoltických panelov.

Fotovoltické systémy sú bezpečné a vysoko spoľahlivé. Odhadovaná životnosť fotovoltických panelov je 30 rokov, záruka výrobcov je 25 rokov.

Využívaním slnečnej energie prostredníctvom fotovoltického systému môžu ľudia žiť moderne, znížiť svoju uhlíkovú stopu a zvýšiť ich energetickú nezávislosť.

Fotovoltické systémy je možné inštalovať na strechy a fasády budov, nevznikajú tak žiadne nároky na využitie pôdy. Fotovoltické zdroje tak zefektívňujú využitie už jestvujúcich stavebných konštrukcií.

Vzhľadom k tomu, že slnko svieti na celej našej zemeguli, môže byť fotovoltická elektráreň umiestnená takmer kdekoľvek. Fotovoltická elektráreň neprodukuje žiaden hluk, škodlivé emisie alebo znečisťujúce plyny a dokonca aktívne prispieva k zníženiu nepriaznivých aspektov globálneho otepľovania.

Fotovoltické systémy redukujú emisie skleníkových plynov a ponúkajú vynikajúce šance efektívneho zúročenia investície.

fotovoltické zdroje 3

Hlavné benefity fotovoltických zdrojov

  • Výroba elektriny pre vlastnú spotrebu prináša väčší pocit nezávislosti od fotovoltické zdroje 2dodávateľov elektriny, zelená energia je naša budúcnosť.
  • Vysoká spoľahlivosť a takmer úplne bezúdržbová technológia.
  • Fotovoltický zdroj podstatne prispieva k redukcii skleníkových plynov. Každá nehnuteľnosť po inštalácii fotovoltického zdroja úplne zmení svoj charakter. Začne pozitívne a moderným spôsobom ovplyvňovať prírodu. Malý výrobný zdroj inštalovaný na rodinnom dome s ročnou produkciou 6 MWh ochudobní ročne našu planétu o 4 572 kg skleníkových plynov.
  • Platby za dodávanú elektrinu od dodávateľa elektriny budú 25 rokov podstatne fotovoltické zdroje 4nižšie, úmerne vlastnej spotrebe elektriny z výrobného fotovoltického zdroja. Wattrouter, ktorý identifikuje dodávku elektriny z fotovoltického výrobného zdroja do verejnej siete môže aktivovať štyri ľubovoľné spotrebiče podľa Vášho výberu. Napríklad klimatizáciu, ohrev vody, alebo tepelné čerpadlo. Tým dosiahnete podstatne vyššiu mieru vlastnej spotreby elektriny z fotovoltického zdroja.
 

fotovoltické zdroje 5

Produkcia vášho fotovoltického zdroja môže byť stále pod kontrolou, monitoring podľa vašich požiadaviek.

fotovoltické zdroje 7 [wm_divider appearance=”dashed/dotted/double-line/line/whitespace” space_before=”” space_after=”” class=”” /]

Produkty

[wm_divider appearance=”dashed/dotted/double-line/line/whitespace” space_before=”” space_after=”” class=”” /]

Dotazník

Ak máte záujem vyplniť dotazník, môžete si ho stiahnuť.